Časté dotazy:

1. co potřebuji pro www stránky ?

Potřebujete v podstatě pouze představu co vlastně od www prezentace očekáváte (chcete). Vše ostatní je na nás a upřesníme si to při nezávazné konzultaci.


2. jak to bude celé probíhat ?

Po prvotním kontaktu nebo objednávce si domluvíme schůzku. Ta se může konat u nás, u Vás nebo po vzájemné dohodě kdekoliv jinde. Při schůzce probereme Vaše představy, navrhneme možná řešení a pokud budou požadavky dostatečně upřesněny, můžeme provést kalkulaci ceny. Po schůzce vždy ještě provádíme detailní analýzu požadavků, porovnání s "konkurenčními" weby a případné upřesnění termínu a ceny za projekt. Poté připravíme smlouvu, která obsahuje specifikace projektu, termíny, cenovou kalkulaci a případně další upřesňující faktory. Při podpisu smlouvy u nových klientů vybíráme vždy 50% z celkové ceny jako zálohu. Tím začíná práce na první fázi projektu, kterým je vytvoření grafického návrhu. Po jeho odsouhlasení následuje nakódování samotných www stránek. Poté jsou stránky umístěny na náš zkušební server, kde se doladí jejich finální podoba a v okamžiku zaplacení jsou stránky spuštěny na Vaší doméně.


3. co budete potřebovat ode mě ?

- představu o tom jak by měli Vaše stránky vypadat (pokud ji máte) - pokud máte CI (corporate identity) - pak barvy , fonty, podklady k logotypu apod. - odkazy na stránky, které se Vám vizuálně či funkčně líbí - textové a obrazové podklady - tj. informace, které chcete na www stránkách zobrazit


4. kolik to bude stát ?

Konečnou cenu Vám vždy upřesníme až po schůzce, na které probereme veškeré specifikace webu. Jakýkoliv jiný způsob by byl pouze neseriózní střelbou od boku.

orientační ceny, platné pro výběr standardních služeb jsou zde:
běžný grafický návrh:
1.500,- Kč
exkluzivní graf. návrh:
2.500,- Kč
(v případě projektu nad 8500,- Kč je grafický návrh ZDARMA)
 
WWW vizitka:
od 2.500,- Kč (2-3 statické stránky)
WWW dynamic:
od 7.500,- Kč (5-10 dynamických stránek - vlastní jednoduchá administrace)
WWW profi:
od 15.000,- Kč (rozsáhlejší prezentace, eshop nebo jiná online aplikace)
 
SEO optimalizace stránek:
od 2.500,- Kč (závisí na počtu stránek)
Získávání zpětných odkazů:
od 1.500,- Kč (za cca 50 odkazů)
Ruční registrace do katalogů:
dohodou od 1.800,- za registraci do cca 20 katalogů a vyhledávačů
 
grafika - návrh loga:
od 1.500,- Kč (závisí na výsledné složitosti logotypu)
grafika - leták, PF apod.:
od 900,- Kč za jednoduchý leták ve stylu corporate identity
grafika - tvorba banneru:
od 1.500,- Kč (za statický banner, animované dle dohody a náročnosti)

5. kdy to bude hotové ?

Termíny návrhu, testování a dokončení jsou vždy součástí smlouvy. Běžné termíny jsou: grafický návrh do 2 dnů, WWW vizitka do 3 dnů a např. jednoduchý eshop do 10 dnů.


6. co když se mi návrh nebude líbit ?

při větších projektech (viz výše) jsou v ceně dva rozdílné grafické návrhy, z nichž jeden bývá téměř vždy vbyrán a doladěn k plné spokojenosti. V případě požadavků na více grafických návrhů jsou tyto jiýž účtovány. Pozn.: doladění drobností na návrhu nepovažujeme za vytvoření nového návrhu a tudíž je ZDARMA.


7. pomůžete mi s registrací domény apod. ?

Aby www stránky mohly vůbec fungovat, potřebují doménu a webhosting. Webhosting je poskytnutí prostoru na internetovém serveru, kde budou umístěny Vaše stránky a většinou bývá svázán i s mailovými schránkami Vaší domény. Za registraci resp. prodloužení domény a webhosting se platí pravidelné poplatky (většinou roční), které se pohybují kolem 300,- Kč za doménu a od 1500,- Kč výše za webhosting (v závislosti na náročnosti www prezentace nebo online aplikace). Pokud již doménu nevlastníte, pak Vám ji pomůžeme vybrat, zaregistrujeme a samozřejmě i zajistíme kvalitní a pokud možno i levný webhosting.